Yaz Okulu Duyurusu

Yaz okulundaki ders notları ve derslerle ilgili doküman ve açıklamaları wwww.selamiozcan.net sayfasında bulabilirsiniz.

Posted in Genel | Leave a comment

Yaz Okulu Ara Sınavı İle İlgili Duyuru

İstatistik I
1- öğleye kadar konu işlenip öğleden sonra ara sınav yapılacaktır.
2- soru adedi: 3 veya 4 soru olacaktır.
3- ara sınava dahil olan bölümler
– Frekans dağılımları
– Merkezi Eğilim Ölçüleri
– Dağılma ölçüleri
– Çarpıklık Basıklık
– İhtimal teorisi
vize sonrası bölümler
– Kesikli ihtimal dağılımları
– Sürekli ihtimal dağılımları (Normal Dağılım)
– Örnekleme teorisi
Ara Sınav tarihleri
Tarih ve saat: 1 Ağustos 2016 15:00 da
Yer : 204 nolu sınıf
Dönem Sonu Sınav Tarihleri
Sınav takviminde ilan edilen tarihte yapılacaktır.
Bütünleme Sınav Tarihleri
Sınav takviminde ilan edilen tarihte yapılacaktır.
İstatistik II
1- öğleye kadar konu işlenip öğleden sonra ara sınav yapılacaktır.
2- soru adedi: 3 veya 4 soru olacaktır.
3- ara sınava dahil olan bölümler
– Tahmin Teorisi (Güven aralığı)
– Karar Teorisi (Hipotez Testleri: z testi ve t testi)
– Ki Kare Testleri
– F Testi (Varyans Analizi)
vize sonrası bölümler
– regresyon
– korelasyon
– zaman serileri
– indeksler
Ara Sınav tarihleri
A grubu: 2 Ağustos 2016 15:00 da 204 nolu sınıfta
B grubu: 4 Ağustos 2016 15:00 da 204 nolu sınıfta
C grubu: 5 Ağustos 2016 15:00 da 204 nolu sınıfta
Dönem Sonu Sınav Tarihleri
Sınav takviminde ilan edilen tarihte yapılacaktır.
Bütünleme Sınav Tarihleri
Sınav takviminde ilan edilen tarihte yapılacaktır.

Posted in Genel | Leave a comment

Yaz Okulu

İstatistik I ve İstatistik II notlarını www.selamiozcan.net sayfasından indirebilirsiniz…

Posted in Genel | Leave a comment

Yalova Üniversitesi İİBF, Yaz Okulunda Açılan Dersler

Üretim Yönetimi
İstatistik I
İstatistik II

Kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler fakültenin öğrenci işleri ile görüşebilir.
Kolay gelsin…

Posted in Dersler | Leave a comment

Girişimcilik Dersi Dönem Sonu ile ilgili açıklama

Dönem sonu ile ilgili test sorularını indirmek için tıklayınız
bu sorulardan 30-100 soru arasında test sorusu sorulacaktır.
başarılar dilerim

Posted in Dersler | Leave a comment

ÜRETİM YÖNETİMİ / PAZARLAMADA TEMEL KAVRAMLAR

İŞLETME ( TEZLİ Sİİ517TL) ÜRETİM VE PAZARLAMADA TEMEL KAVRAMLAR2015 – 2016
# Öğrenci No Adı Soyadı Açıklama
1 137201008 ŞAHİN AVCI
2 157201002 MEHMET AKTAŞ
3 157201003 BURAK YAVUZ Tedarik Zincir Yön (31 Mart) / Marka Yönetimi (…………)
4 157201009 MUSTAFA ERDEM BAKIR
6 157201011 MEVLÜDE BAYRAK Kapasite Planlaması (7 Nisan) / Fiyatlandırma ( ………….)
7 157201012 CENGİZ KALYONCU Üretim Planlaması (24 Mart) / Tutundurma (……….)
8 157201014 ABDULLAH ALKAÇ Fabrika Düzenlemesi (17 Mart) / Dağıtım (………….)
9 157201015 MUZAFFER DİREKÇİ İş Etüdü (17 Mart) / Lojistik (…………)
10 157201016 MASUM BAYAR
11 157201017 OZAN EKİNCİ Tam Zamanında Ürtetim(10 Mart)/Tüketici Davranışları(..)
13 157201019 TUBA KAYA AYDOĞAN Talep Tahminleri (24 Mart) / Müşteri İlişkileri Yön (……….)
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ 2015 – 2016 ÜRETİM YÖNETİMİ ENM507
1 135109002 SEZER EMİR
2 145109002 LOKMAN TARIK DAĞ
3 145109004 ESRA KOTAN
4 155109001 ÖMER FARUK ALTUNTAŞ
5 155109002 ENES KOÇ
6 155109003 SEMA BİLİCİ Kuruluş Yeri Seçimi (7Nisan) / Stok Yönetimi ( )
7 155109004 TANSU ARİF DAYAN
8 155109005 İRFAN LATİFOĞLU
Her öğrenci 2 sunum yapacaktır. Sunumlar en az 40 slayt olacaktır. Sunum bir gün önceden e mail atılacaktır.
Sunum Değerlendirmesi (%25)
– Sunumun içeriği
– Sunum performansı
– Konuyu anlayıp anlamama/çapraz sorularla
– Görsel efektler
Dönem Sonu İmtihanı %50 etkili, aşağıdaki sunum konuları içeren klasik sorulardan oluşan bir imtihan yapılacaktır. Dönem Sonu İmtihanı için Sorumlu Olunan Konular
1. Kuruluş Yeri Seçimi / Fiyatlandırma
2. Fabrika Düzenlemesi / Mamul
3. Üretim Planlaması /Tutundurma
4. Talep Tahminleri / Dağıtım
5. Kapasite Planlaması/ Lojistik
6. İş Etüdü / Marka Yönetimi
7. Tam Zamanında Üretim / Tüketici Davranışları
8. Tedarik Zincir Yönetimi / Müşteri İlişkileri Yönetimi
Kaynak Kitaplar
1. Üretim Yönetimi Cilt 1 Mahmut Tekin veya Bülent Kobu
2. Pazarlama İlkeleri İsmet Mucuk
İletişim bilgileri
slmzcn17@gmail.com 5054009799 blog.yalova.edu.tr/selamiozcan
Not : En fazla devam eden 3 öğrenciye 10 puan ilave verilecektir. Sunum günü gelmek mecburidir. Kanuni devamsızlık hakkınızı kullanabilirsiniz.
Not: Ders yeri 412 nolu sınıftır. Ders saati başlangıcı: 08:45-11:00
Sunum konusu almayan öğrenciler en kısa sürede sunum konularını belirlemelidir.

Posted in Dersler | Leave a comment

KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ (İŞLETME)

İŞLETME BÖLÜMÜ 3.SINIF II.ÖĞRETİM : KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ DERSİ
1 grup: Yönetim Sorumluluğu 10 Mart 2016
Öğr.No Adı, Soyadı İçerik/ performans/anlama/efektler:tam
1. 130202049 HASAN SELİM UZUN
2. 130202045 EMRE CAN KARAKAŞ
3. 140202072 KEMAL GÜMÜŞ
4. 130202002 SENA UZUNER
5. 130202012 HÜSEYİN Ayberk ÖREN

2.grup: Dokümantasyon 10 Mart 2016
Öğr.No Adı, Soyadı İçerik/ performans/anlama/efektler:tam
a grubu 1. 120202008 HARUN EŞİYOK
2. 110202018 Hakan Bedir
Dokümantasyon 17 Mart 2016: 1 eksik,
b grubu 1. 130202038 Aslı ŞİMŞEK
2. 130202042 Aslıhan ŞENAYDIN
3.grup: Denetim (İç, Dış ve Bağımsız) 17 Mart 2016
Öğr.No Adı, Soyadı İçerik/ performans/anlama/efektler: tam
a grubu 1. 130202008 GAYE ÖZEL
2. 130202033 SELİN KURNAZ
b grubu 1. 120202020 FİLİZ ATAY : 2 eksik
2. 120202004 Tuğyar VAROL

4.grup: ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi 17 Mart 2016
Öğr.No Adı, Soyadı İçerik/ performans/anlama/efektler: tam
1. 130202026 BİRGÜL DAL
2. 130202043 DÜŞLEM KIRIK
3. 130202050 ZEYNEP KAMİLÇELEBİ
4. Nur AYYILDIZ
5. 130202077 Selin DOĞAN

5.grup: Süreç Yönetimi 24 Mart 2016
Öğr.No Adı, Soyadı İçerik/ performans/anlama/efektler: 2 eksik,
1. 130202051 SEDA GÜLERYÜZ
2. 130202021 ŞEYMA ADIGÜZEL
3. 130202011 IŞIL KOÇAL
4. 130202036 TOLGAHAN ERDEM

6.grup: Ölçme İyileştirme Analiz 24 Mart 2016
Öğr.No Adı, Soyadı İçerik/ performans/anlama/efektler: 1 eksik,
1. 130202017 ECE ATAY
2. 130202029 ELİF SEDA ALTINBAŞ

7.grup: Sistemi Kurma ve Belgelendirme 24 Mart 2016
Öğr.No Adı, Soyadı İçerik/ performans/anlama/efektler: 3 eksik,
1. 130202048 CANSU REİS
2. 130202006 GÖKCE GÜNDOĞDU
3. 130202073 SİNEM VATANSEVER

8.grup: Akreditasyon 31 Mart 2016
Öğr.No Adı, Soyadı İçerik/ performans/anlama/efektler: 2 eksik,
1. 130202013 TUĞBA YILDIZ
2. 130202053 BETÜL GÜNDÜZ

9.grup: ISO 22001: Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi 2005 31 Mart 2016
Öğr.No Adı, Soyadı İçerik/ performans/anlama/efektler: 2 eksik
1. 130202007 SEYİT AHMET CORUT
2.130202080 KORAY ASLAN

10.grup: ISO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi:2007 31 Mart 2016
Öğr.No Adı, Soyadı İçerik/ performans/anlama/efektler: 5 eksik,
1. 130202039 ALİ GÖKHAN CANASLAN
2. 130202055 HÜSEYİN IŞIKLI
3. 130202054 İREM VARIŞ
4. 130202028 ABDULSAMET KILIÇ
5. 130202044 YELDA ERCAN
11.grup: Kaynak Yönetimi 7 Nisan 2016
Öğr.No Adı, Soyadı İçerik/ performans/anlama/efektler
a grubu : tam
1. 110202024 MERDAN MIHÇI
b grubu : 3 eksik
1. 120202041 ALPAY ÖZKAYA
2. 120202016 UFUK İLDENİZ
3. 120202033 SENA KOÇ
12.grup: Ürün Hizmet Gerçekleştirme 7 Nisan 2016
Öğr.No Adı, Soyadı İçerik/ performans/anlama/efektler: 2 eksik
1. 130202004 IŞIK BERHAN ATAKAN
2. 130202022 HÜLYA REYHAN BAYRAM
3. 130202025 SÜMEYYE KOÇAL
4. 130202035 MUHARREM FURKAN ARSLANOĞLU
Not Sunum grubun tamamına aynı not verilecek ve vize notu yerine geçecektir.
Devam konusu: en fazla devam eden grubun tamamına 5 puan verilecektir.
Dönem sonu için test sınavı olacaktır.

Posted in Dersler | Leave a comment

İşletme Bölümü 3. Sınıf Öğrencilerin Girişimcilik Finali

girişimcilik dersinin finali ile ilgili notlar uludağ kırtasiyeye bırakılmıştır.
isteyen pdf halini buradan indirebilir. Tıklayınız

Posted in Genel | Leave a comment

Girişimcilik Dersi Ödevi İle İlgili Duyuru

Girişimcilik dersini alan öğrenciler ödev olarak “Girişimcilikle ilgili bir kitap veya dergi özeti çıkaracaklar”
Ödev ile ilgili iki tercih hakları var. İsteyen P.tesi 17.00 a kadar sözlü sınava girecek
İsteyen de toplam 4 sayfa olacak şekilde kısaca özetleyecek, final sınavında teslim edecektir.
* Özet hazırlayacağı kitap veya dergi hakkında bilgi vermeyenlerde en kısa sürede bilgi versin ona göre hazırlık yapsın

Posted in Genel | Leave a comment

Girişimcilik Dersi Alan Öğrencilerin Dikkatine

Karşılarında derginin sayı numarası olmayan öğrenciler herhangi bir genç beyin dergisi alıp en kısa sürede derginin sayısını gelip yazdırsınlar. %25 etkiye sahip sözlü sınava tabi tutulacak olan öğrenciler dergiyi okuyup dönem sonu son derse kadar sözlü sınavı olacaklardır. Dergiyi okuyan istediği zaman gelip sözlü sınavı olabilir. Diğer %25 lik değerlendirme iş planı üzerinden yapılacaktır. %50 dönem sonu girişimcilik sınav sonucuna göre yapılacaktır.
Ders Adı : 02025040 ISL307 GİRİŞİMCİLİK
# Öğrenci No Adı Soyadı Sayı
1 100202006 FATİH ÇETİN
2 100202048 HİLAL GÜNER
3 110202024 MERDAN MIHÇI 63
4 120202008 HARUN EŞİYOK 84
5 120202010 EZGİ ALTUNTAŞ
6 120202016 UFUK İLDENİZ 68
7 120202017 YUNUS EMRE BOLAT 61
8 120202019 ÖZGÜR DEMİR
9 120202033 SENA KOÇ 110
10 120202041 ALPAY ÖZKAYA
11 120202055 ESMA SEYRAN KAPLAN 105
12 120202060 MELİH BEKİR KOÇ 56
13 130202002 SENA UZUNER 57
14 130202004 IŞIK BERHAN ATAKAN 119
15 130202005 OĞUZHAN FURKAN DEMİR
16 130202006 GÖKCE GÜNDOĞDU
17 130202007 SEYİT AHMET CORUT 54
18 130202008 GAYE ÖZEL 65
19 130202010 CELAL EMRE UYAN 101
20 130202011 IŞIL KOÇAL
21 130202012 HÜSEYİN AYBERK ÖREN 93
22 130202013 TUĞBA YILDIZ
23 130202018 TANAY AKGÜN
24 130202020 SÜMEYYE BAKIR 59
25 130202021 ŞEYMA ADIGÜZEL
26 130202022 HÜLYA REYHAN BAYRAM 97
27 130202023 MELİKE MERTER
28 130202024 NURETTİN KÜTÜKCÜ 94
29 130202025 SÜMEYYE KOÇAL 96
30 130202026 BİRGÜL DAL
31 130202027 RANA DAVARCIOĞLU
32 130202028 ABDULSAMET KILIÇ 99
33 130202029 ELİF SEDA ALTINBAŞ 85
34 130202031 UMUT TUNÇ 47
35 130202033 SELİN KURNAZ 40
36 130202034 TAYİBE YONGACI
37 130202035 MUHARREM FURKAN ARSLANOĞLU
38 130202036 TOLGAHAN ERDEM 60
39 130202038 ASLI ŞİMŞEK
40 130202039 ALİ GÖKHAN CANASLAN 72
41 130202040 BAHATTİN YİLDIRIM
42 130202042 ASLIHAN ŞENAYDIN 69
43 130202043 DÜŞLEM KIRIK 70
44 130202044 YELDA ERCAN 50
45 130202045 EMRE CAN KARAKAŞ 64
46 130202046 ALPER AKDEMİR 62
47 130202047 EYÜP FİL 91
48 130202048 CANSU REİS
49 130202049 HASAN SELİM UZUN 97
50 130202050 ZEYNEP KAMİLÇELEBİ 52
51 130202051 SEDA GÜLERYÜZ 87
52 130202053 BETÜL GÜNDÜZ
53 130202054 İREM VARIŞ 42
54 130202055 HÜSEYİN IŞIKLI 66
55 130202058 FATİH SULTAN ÖZTÜRK 48
56 130202059 MELİKE GÜLER
57 130202073 SİNEM VATANSEVER
58 130202075 NUR AYYILDIZ
59 130202077 SELİN DOĞAN
60 130202079 MURAT TEMEL
61 140202063 ALİ USTA 55
62 140202065 MERT ÇELEBİ
63 140202073 MERVE FİDANOĞLU
64 150202037 FURKAN ÇAĞLAR
65 150202078 ILIM KHAMDIEV 45
66 150207063 FERİDE DİRİK 90

Posted in Genel | Leave a comment